Депутати от ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО, представители на местната власт и активисти на ДПС и много младежи от младежката организация на ДПС се включиха в честванията на Деня на Независимостта във Велико Търново.
След тържествената церемония на Царевец, от името на ПГ на ДПС - НОВО НАЧАЛО бяха поднесени венци и цветя на Пирамидата на Независимостта. Веднага след това се включиха в празничното шествие до паметника “Майка България”, където поднесоха цветя.
На празничното отбелязване присъстваха зам.- председателят на ДПС и ПГ на ДПС- НОВО НАЧАЛО Халил Летифов, зам.-председателите на ПГ на ДПС- НОВО НАЧАЛО Байрам Байрам, Ертен Анисова, народните представители Гюнай Далоолу, Шендоан Халит, Неждет Шабан, Ербил Халим.